Volkan ŞEKER kimdir

1980 Mut’ta doğdu. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimim ardından Mut ilçesinde Volkan Dershanesini kurdu. 2014 yılındaki yerel seçimlerde meclis üyesi seçildi.31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP’den Mersin MUT Belediye Başkanı oldu.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Başkanın Mesajı Var:

Değerli Hemşehrilerim,
Mut halkının teveccühüyle, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Yönetim Seçimleri’nde Mut Belediye Başkanlığı görevine seçildim.
Bu görevin tarafıma verilmesiyle, büyük bir sorumluluk taşıdığımın bilincindeyim. Belediyeciliğin ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu bilen birisi olarak, bu görevi layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Belediyeciliği üç temel ilke üzerinde yürütmenin, başarı da en önemli yol gösterici olacağını ifade etmek isterim. Üç temel ilke üzerinden kenti yönetmenin daha sağlıklı sonuçlar vereceği kanaatindeyim. Bu ilkelerden birincisi olan İlgi’yi; kentimiz ve kentimizde yaşayan hemşerilerimizin sorunlarının tespiti ve insanımızı hiçbir ayırım gözetmeksizin kucaklamak ve kentimizi daha yaşanılabilir bir noktaya taşımak olarak adlandırıyorum. Bilgi’yi, tespit edilen sorunlar ve eksiklikler ile kenti üst seviyelere çıkarmanın çözüm yollarının araştırılarak, sorunları en kısa sürede çözüp, taleplerin yerine getirilmesi ve memnuniyet ilkesinin hayata geçirilmesi olarak değerlendiriyorum. Takip’i ise, İlgi ve Bilgi sonrasında ortaya konan çözüm yollarının hayata geçirilip geçirilmediğinin kontrol edilmesi olarak görüyorum. Tüm bunlardan da anlaşılacağı üzere; İlgi, Bilgi ve Takip’ten oluşan bu üç temel ilke düsturumuz olarak her zaman önümüzde olacak, bu üç temel ilkeden asla vazgeçilmeyecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, bize bahşedilen görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için bütün gücümüzle çalışacağımızı belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir