Twitter’dan Zaman Ayarlı Tweet Atma Özelliği

Twitter’dan Zaman Ayarlı Tweet Atma Özelliği

Twitter‘dan zaman ayarlı tweet atma özelliği hamlesi geldi. Kullanıcıların 280 karakter ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği sosyal medya devlerinden Twitter’a beklenen özellik geliyor. Oldukça popüler olan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’ın masaüstü uygulamasında, kullanıcılar tarafından dört gözle beklenen zaman ayarlı tweet atma özelliğini kullanıma sunuldu. Özelliğin şimdilik test aşamasında mı olduğu yoksa tüm kullanıcılar için mi aktif edildiği henüz merak konusu.

Twitter

Şimdilik bazı kişiler için kullanıma açılan yeni özelliğin Twitter kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplaması bekleniyor. Özellikle sosyal medya yöneticileri ve haber yayınlarının tweetlerini kontrol etmek konusunda büyük kolaylık sağlayacak. Getirilen yeni özellik ile kullanıcılar atmak istedikleri tweeti önceden planlayabilecek. Özel gün ve saat belirterek paylaşılacak olan tweetlere Zaman Çizelgesi penceresinden de ulaşabileceksiniz. Böylelikle Zaman Çizelgesi penceresinden bütün zaman ayarlı tweetlerinizi kontrol edebileceksiniz.

Yeni Özellik Merakla Bekleniyor

Düşüncelerini bu platformda özgürce paylaşan kullanıcılar yeni özelliğin test mi yoksa dünyadaki tüm masaüstü Twitter uygulaması kullanıcılarına açık mı olduğu konusunda meraklı. Sosyal medya devi yakın zaman önce tweet atma penceresinde zaman ayarlı tweet denemesi yapmaya başlamıştı. Ancak gelen özellik ile ayarlı tweet atmaya özel bir buton eklendiği görülüyor. Kullanıcılar daha öncesinde Twitter’ın kendi uygulamasında bulunmayan bu özelliği TweetDeck yada Buffer aracılığıyla kullanıyorlardı.twitter

Twitter bu özelliği yanı sırada bir süredir potansiyel olarak zararlı içeriklere cevap veren kullanıcılara uyarı gönderme gibi özellikleri de deniyor. Başarılı uygulama bu deneyler ile kullanıcılara potansiyel olarak rahatsız edici tweetleri göndermeye başlamadan önce yanıtları yeniden düşünmek isteyip istemediklerini sorarak olumsuzlukların önüne geçmeyi planlıyor.

Ayrıca Yerli Video Konferans Uygulaması “HAVELSAN Diyalog” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir