ŞAMPİYON İÇEL İDMAN YURDU!

TFF, 2.Lig, 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig ile ilgili kararını verdi. TFF’nin yaptığı açıklama şöyle:

 

“Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynanmamasına karar vermiştir.

TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.”
 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu açıklamasıyla birlikte şampiyon İçel İdman Yurdu oldu. Temsilcimiz 55 puan ile en yakın rakibi Ceyhanspor’un 2 puan önünde bulunuyordu.

 

İçel İdman Yurdu’nu şampiyonluktan dolayı tebrik ediyor, İçel İdman Yurdu’nu ve diğer Mersin takımlarını daha üst liglerde yer almasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir