SABİT YILDIZLAR!

Karma Astrolog Jale Muratoğlu yorumuyla Sabit Yıldızlar; Bazı yıldızlar aynı gezegenler gibi çeşitli enerjilerle doludur ve kimilerinin hayatımızda çok büyük önemi vardır. Her birimizin haritasına düşen, Solar sistem içinde yer alan Sabit Yıldızlar Güneş etrafında dönmeyen (yani sabit olan) durağan yıldızlardır. Dünya’nın 24 saatte bir kendi etrafında dönmesinden dolayı sabit yıldızlar doğudan yükselerek batıdan alçalır gibi görünür. Zodyak kuşağında belirli takım yıldızları ile birlikte belli derecelerde yer alan ve gözle görülen 1.500 tane yıldız bulunmaktadır. Astronomlar tarafından onaylı sayıları ise  88 tanedir.

En Önemli Sabit Burçlardan birkaçı;

Acrab 

2° 29′ Yay burcundadır. Mars ve Satürn karakterinde olup, kötülük ve bazen gaddarlık verir.

Acrux 

11° 11′ Akrep burcundadır. Jüpiter karakterindedir. İhtişam, lüks ve gösterişi anlatır, bu tip bir yaşamı çok sevmeyi ifade eder.

Aldebaran 

9° 05′ İkizler burcundadır. Mor renkli bir yıldızdır. Ve Mars karakterindedir. Genel ya da askeri şan, şeref ve cesareti ifade eder. Satürn ya da Mars ile birleşiyorsa ölüm ile tehtit edilmeyi anlatır. Boğanın güney gözünü sembolize eder.

Algol

25° 28′  Boğa burcundadır. Satürn ve Jüpiter karakterinde olup mor renklidir. Cinayet ve adam öldürmeyi anlatır, Ay ile birleştiğinde başın kesilmesini simgeler.

Alphard

26° 36′ Aslan burcundadır. Satürn ve Venüs karakterindedir ve moral bozukluğunu ifade eder.

Alpheratz

13° 40′ Koç burcundadır. Venüs ve Jüpiter karakterinde olup, sevgi, mutluluk ve zenginliği ifade eder.

Arcturuse

23° 32′ Terazi burcundadır. Mars ve Jüpiter karakterindedir. Şan ve şerefi anlatır.

Atair

01° 04′ Kova burcundadır. Satürn ve Merküri karakterindedir ve çok parlak bir yıldızdır. Ağır hastalıkları, kayıplar ve iflası, aşırı hırs ve ihtirası, büyük açılar ve ızdırabı anlatan sert etkili bir yıldızdır.

Canopus

14° 16′ Yengeç burcundadır. Satürn ve Jüpiter karakterinde olup, gemi ile seyahatlerde tehlikeyi ifade eder.

Denep 

04° 46′ Balık burcundadır. Venüs ve Merkür karakterinde olup, öğrenme hırsını anlatır.

Deneb 

19° 07′ Oğlak burcundadır. Mars ve Jüpiter karakterindedir. Nüfuzlu olmak ve hükmetmeyi ifade eder.

Denebola

20° 57′ Başak burcundadır. Şanssızlığı ve iyi giden bir olayın kötü sonuçlanacağını işaret eder. Kazanılan şan ve şöhretin felaketler sonucu yitirilmesi, Güneş ile birleşen yıldızın yaratacağı sonuçtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir