PARTNERİNE GÜVENİR MİSİN?

BENİMLE ACRO YOGA YAPAR MISIN SEVGİLİM?

 

Ülkemize yeni yeni gelen bir çift sporundan bahsetmek istiyorum .

Duyanlar duymayanlara söylesin yoganın bilgeliğiyle, akrobasinin dinamik gücü ve şifa sanatlarının nezaketini birleştirir. Bu 3 şeyin birleşimi ise güven, neşe ve birlik duygularını güçlendirir.

Tabi ki illa sevgili olmak zorunda değilsin, benim lafım evde karantina da birbiriyle ortak bir şeyler yapmak isteyen herkese! Aynı zaman da çok fazla bir arada olupta yıpranmış bağımıza ve neşemize ilaç gibi geliyor.

Nedir bu Acro Yoga!

Acro Yoga, Yunanca ‘yüksekte, kaldırılmış’ anlamına gelen acro ile Sanskritçe ‘katılmak, birleşmek’ anlamına gelen yoga kelimelerinden oluşuyor. 2004 yılında kuvvet arttırmak için yeni hareketler arayışına giren Jason Nemer ile Jenny Sauer-Klein tarafından yaratılan bu yoga türü, çift olarak yapılıyor.

Kulağa çokta romantik gelmiyor mu 🙂

Sporu sevmeyenler var diye duydum ama partnerinizi alıp neden kendinize neşeli anlar oluşturmayasanız ki 🙂

Acro yoğa bedenin  kilosuna yapısına  bakmıyor! Akrobat olmanıza da gerek yok. Başınızın üstünde duramıyor ya da oturduğunuz yerden ayaklarınıza dokunamıyor olabilirsiniz. Ancak bunların hiçbiri mühim değil. Sadece hevesli bir yogi olmanız yeterli; çünkü gereken pratiği yaptıkça, hareketleri nasıl yapacağınızı zaten öğreneceksiniz.

Karşınızdakine olan ön yargılarınızı yıkmayı ve ona güvenmeyi öğreneceğiniz harika bir terapi ve SPOR!

Önemli olan doğru tekniği uygulamanız ve sakatlanmamaya özen göstermeniz 🙂

Bol Şans 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir