NEDİR BU DİRENÇ BANTLARININ SIRRI ?

Bir Direnç Bandı Nelere Kadir …

Spor deyince akla spor salonları geliyor. Şuan evden bile çıkamazken spor salonları hayal gibi ..

O yüzden ben diyorum ki spor salonunu eve getirelim.  Hem spor salonlarında hem evde büyük spor aletlerine ihtiyaç duyulmadan spor yapabileceğiniz malzemeler arasında en işe yarayan olarak düşünebilirsiniz. Hem de yüksek ücretler ödemeden..

Sporcular büyük makinaların yanında daha hafif taşınabilir direnç bantlarıyla kaslarına destek verdiklerini biliyor muydunuz? Hem de daha ucuz 🙂

Bantlar başlangıç ve bitiş noktaları belli olan makinelere göre daha özgür ve daha büyük hareket alanı sağlarlar. Bu size, hareketin tüm yönlerinde direnç yaratmanızı sağlar. Aynı zamanda ağırlıkla çalışılan egzersizlere göre hareketlerinizin açılarını ayarlamanıza ve kontrolü ele almanızı sağlar.

Evde, seyahatte yanınıza alabilir ve sporunuza destek olabilirsiniz. Şimdi ‘serbest ağırlıklarla alacağım etkiyi direnç bandından alabilecek miyim?’ diye soruyor olabilirsin. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki;

Flex, Muscle and Fitness, Men’s Health gibi dergilerin kıdemli bilim editörü ve aynı zamanda vücut geliştirme uzmanı Jim Stoppani’nin “Pilates Bantları ve Serbest Ağırlıklar Arasındaki Benzerlikler ve Farklar” konulu makalesi ile cevaplamak istiyorum. Stoppani’ya göre kısaca, pilates bantları ve serbest ağırlıklar ile yapılan egzersizlerden alınan fayda aynı.

Tabi ki zorluk seviyeleri mevcut ve renk renk ayrılıyor. Sizler spor seviyenize göre alıp sporunuzu kendi alanınızı belirleyerek geçirebilirsiniz.

Bej ve sarı renkler hafif direnç,

Kırmızı ve yeşil renkler orta direnç,

Mavi ve siyah kuvvetli direnç uyguluyor.

Gri ve altın renkler ise ileri düzey kuvvette direnç uyguluyor daha çok sporcular için 🙂

Hem bazı kronik rahatsızlıklar için de faydalı olduğuna değinmeden geçmeyelim.

Sıkı bir vücut için gelsin Direnç Bantları !!

 

1 thought on “NEDİR BU DİRENÇ BANTLARININ SIRRI ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir