MEB özel eğitim öğrencileri için ‘takvim’ hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, uzaktan eğitim sürecinde “özel çocuklar” için yenilikçi ve özgün bir öğrenme aracı daha kullanıma sunuldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuközel eğitim öğrencileri için hazırlanan takvime ilişkin, “Takvimdeki etkinlikleri tüm çocuklarımız yapabilirler. Evlerde olduğumuz süreçte ailelerle birlikte, okullar açılınca ise hep beraber eğlenerek öğreneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, tüm öğrencilerle birlikte “özel çocukların” da evde aileleriyle uygulayabilecekleri eğlenceli ve öğretici etkinlikleri kapsayan bir takvim hazırladı.

İki cilt halinde hazırlanan “Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi”nin (ÖÇEET) birinci cildi, “orgm.meb.gov.tr” adresindeki elektronik kütüphanede yerini aldı.

Takvimde, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların, bilişsel, duyuşsal, iletişim, motor ve günlük yaşam becerileri gibi birçok alanda destekleyecek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlayacak 500 etkinlik toplandı.

Okul öncesi dönemden başlayarak ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrenciler de dahil olmak üzere tüm yetersizlik gruplarına yönelik hazırlanan takvim, “Yarışma, Bilmece, Sanat Etkinliği, Müzik Saati, Mutfak Etkinliği, Oyun, İletişim, Deney, Fiziksel Aktivite, Günlük Yaşam ve Günü Değerlendirme” bölümlerinden oluşuyor.

Her gün için bu alanlara yönelik kazanım odaklı, öğretici ve bir o kadar da eğlenceli 10 etkinlik yer alıyor.

Takvim, “orgm.meb.gov.tr” adresinde, mobil uygulamada ve “@mebozelegitim” sosyal medya hesaplarında günlük olarak yayımlanmaya başlandı.

Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi’ne, “http://orgm.meb.gov.tr/ekutuphane/anasayfa/derskitaplari/” linkinden ulaşılabilecek.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir