Kontrollü Sosyal Hayat Döneminde Gülnar Belediyesi Önlemleri!

Gülnar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Kontrollü Sosyal Hayat Döneminde de denetimlerini ve maske dağıtımını aralıksız sürdürüyor.

Koronavirüs salgınının yayılım riskinin en aza indirilmesi adına Koronavirüs tedbirleri ve maske kullanımına ilişkin uygulamalar çerçevesinde ilçe merkezindeki lokanta, market, fırın, berber vb. toplu olarak çalışılan iş yerlerine yönelik denetimini sürekli gerçekleştiren ekipler Pazar yerinde de hijyen denetimlerine, maskesi olmayan vatandaşlara ve Pazar esnafına maske dağıtımına devam ediyor.

Bu hafta Pazar yerinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte denetim yapan Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, hijyen ve maske kurallarına uyulup uyulmadığı ve sağlık kurallarına uygun üretim yapılıp yapılmadığı konusunda denetimler gerçekleştirerek, uyarılarda bulundular.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Alpaslan ÜNÜVAR; Gülnar Belediyesi olarak koronavirüs ve salgın hastalıklara karşı önlemlerimiz artarak devam ediyor. İlçemiz genelinde belediyemiz ‘Korona Savaşçıları’ dezenfekte ekiplerimiz tarafından dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları düzenli olarak devam ediyor. Yine Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz iş yerlerinde ve Pazar yerinde hijyen, maske, sosyal mesafe gibi denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ayrıca Pazar yerinde her hafta dezenfektan noktası oluşturarak, maskesi olmayan vatandaşlarımıza ve Pazar esnafımıza maske dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz.

Bu konudaki faaliyetlerin devam edeceğini ifade eden Başkan ÜNÜVAR, “Halk sağlığının ve vatandaşlarımızın huzurunun korunmasına yönelik yapılan çalışmalar, yapılabilecek tüm hizmetlerin en başında gelmektedir. Bundan sonra da denetimlerimiz devam edecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir