İsmail TEPEBAĞLI Kimdir

Kaya TEPEBAĞLI’nın en büyük oğlu olarak 1962 Yılında Çamlıyayla’da doğdu. İlkokulu Çamlıyayla Atatürk İlkokulunda, Ortaokulu Çamlıyayla Kasım Ekenler Orta Okulunda Okudu, Liseyi Tarsus Kasım Ekenler Ticaret Lisesinde

Okudu, 1979 Yılında  Askeri okula gitti.  1980 Yılında Astsubay olarak mezun oldu. Görevde bulunduğu sürede Anadolu Üniversitesi Açıköğretim

Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. 1990 Yılında subay oldu. Askerlik süresi içinde; Kayseri, Artvin, Edirne, İstanbul, Sivas, Erzurum ve Gaziantep’te görev yaptı. 2009 Yılında Kıdemli Binbaşı rütbesindeyken belediye seçimlerine katılmak için emekli oldu.

2009 Yerel seçimlerinde MHP’den belediye başkanı seçildi.Akabinde devam eden yıllara Çevre-şehircilik ve temel belediyecilik konularında onlarca seminer ve kurslara katıldı.

2009-2014 ve 2014-2019 yılları arasında belediye başkanlığına 2 dönem devam etmiş ve Milletimizin teveccühüyle de 2019 Yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı seçilmiş, halen belediye başkanlığına devam etmektedir.

Mesleği         : İktisatçı (Emekli Binbaşı)

Eğitim            : Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü

Doğum Yeri : Çamlıyayla

Doğumu       : 1962

Telefon         : 0 533 421 54 74

E-Mail            : [email protected]

Facebook     : /itepebagli

Twitter          : /ismailtepebagli

İnstagram     : /ismailtepebagli

Medeni Hali : Evli 2 Çocuklu

Yabancı Dil : İngilizce (Orta seviyede)

BAŞKANDAN MESAJ VAR ;

T.C.

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

  

Sevgili Çamlıyaylalılar,

 Görevde olduğum 11 yıldan bu yana yaptığımız tüm çalışmalarda, hedefimiz; Çamlıyayla’yı,  Mersin’in merkezi konumuna getirmek.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda daima şeffaf bir yönetim anlayışı gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

 Malumunuz olduğu üzere Çamlıyayla’mız, gerek konumu, gerekse nüfus yapısı itibarıyla Mersin ilinin en sıkıntılı ilçelerinden biridir. Bu durumumuz, Belediyemiz çalışmalarında, gerek mali konularda, gerek iş gücü, gerekse mal ve malzeme konularında çeşitli zorluklarla karşılaşmamıza sebep olmaktadır. Bizler tüm bu zorluklara rağmen, bütün iyi niyetimiz ve samimiyetimizle zorlukların üstesinden gelmeye çalışarak, “Çamlıyayla’mıza neler yapabiliriz”’ in,  araştırma ve çalışmalarını yapmaktayız.

Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda, daima sizlerin manevi desteklerinizi hissediyor, önerilerinizi önemsiyoruz.

 6360 sayılı Kanun gereği genişleyen Belediyemiz sorumluluk alanı zorluklarımızın da artmasına neden olmuştur. Buna rağmen, tüm bu sorumluluk alanında da çalışmalarımızı aynı şekilde yapma gayretimiz devam etmektedir. Hiçbir zaman yeni mahallelerimize karşı farklı bir düşünceye sahip olmadık olmayacağız. Merkeze verdiğimiz tüm hizmetleri mahallelerimize de eksiksiz olarak verme gayretimiz devam edecektir.

 Amacımız önce insan. Amacımız önce insanlarımız sağlık, mutluluk ve refahı. Bu amaçla Çamlıyayla’mızı tüm halkımızın birlik ve beraberliği içerisinde layık olduğu en güzel geleceğe taşımak üzere, gecemizi gündüzümüze katarak; çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız…

 Selam ve saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir