Hidayet KILINÇ kimdir

1960 Anamur doğumludur. İlk ve ortaokulu Bozyazı’da, Liseyi Anamur’da bitirmiştir.İzmir Eğitim enstitüsü, Ankara Gazi Eğitim Fakültesini bitirdikten sonra Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 23 Aralık 1980 yılında Hakkari Lisesinde öğretmen olarak devlet memuriyeti hayatına başlayan Hidayet KILINÇ; sırasıyla Gevher Nesibe Sağlık Enstitüsü’nde (yüksekokul) müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı; Sağlık Bakanlığı Hıfzıssıhha Enstitüsü’nde Personel Şube Müdürü; Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatlarında; Genel Evrak Şube Müdürü, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığında Şube Müdürü, Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Sınai Kuruluş Şube Müdürü ve Ruhsat Şube Müdürü, Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünde daire Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisinden 18 Nisan 1999 yılında 21. Dönem Mersin Milletvekili seçilen Hidayet KILINÇ; Milliyetçi Hareket Partisi’nde üç dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den Mersin İli, Anamur İlçesi Belediye Başkanı oldu.

BAŞKANDAN MESAJ VAR ;

Sevgili Hemşehrilerim;

Anamur Belediye Başkan  adaylığımı açıkladığımdan bu  zamana kadar ekibimle birlikte zorlu bir seçim süreci yaşadık. Ben ve ekibimle birlikte her gün sizlerle birlikte olduk, çalmadığımız kapı sıkmadığımız el bırakmadık. Fikirlerimizi, düşüncelerimizi tek tek sizlere aktardık. Sizin fikirlerinizi ve dertlerinizi dinledik. Dertlerinize çözüm aradık, projelerimizi sizlere sunduk.

Şimdi sizlerden aldığımız güç ve destekle projelerimizi uygulama zamanı, sizlere hizmet etme zamanı. Sizler bana olan güveninizle görevinizi yerine getirdiniz ve şimdi sıra bizde. Seçim zamanı söylediğimiz gibi “Haydi Anamur’u Birlikte Yönetelim “ anlayışı ile yönetimin nasıl oduğunu, Anamur nasıl daha yaşanır bir kent haline getirebileceğimizi tüm dünyaya göstermek için biz hazırız.

Sevgili hemşehrilerim hiç şüpheniz olmasın ki ; bu günden sonra Anamur daha şeffaf, daha dürüst, daha doğru ve istenildiği her an hesap verebilecek bir anlayışla yönetilecektir. İnsanlara yaklaşımımız Yunus’un sevgisiyle, problemlere yaklaşımımız yavuz gibi, bize katkı  sunmak isteyenlere bakışımız kardeşçe olacaktır.

 

Yerel Seçimlerinde Anamur  Belediye Başkanı seçilmemi sağlayan, bize  destek veren, oylarını veren ve vermeyen tüm halkıma teşekkür ediyorum. Tüm Anamur’a ve Anamurlunun Belediye Başkanı olacağımı, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmaya söz veriyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                              

                                                                          Hidayet KILINÇ

                                                                               Anamur Belediye Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir