FEDAKÂRLIĞIN ÖDÜLÜ

Geçen sezonu dramatik bir sonuçla bitiren Silifke Belediyespor’u Süper Amatör Lig’de daha büyük sorunlar bekliyordu. Hem geçen sezonun travması hem de yeni bir yapılanmanın olacak olması insanların kafasında hep bir soru işaretinin olmasına neden oluyordu.

Takımın başkanlığına Silifke sevdalısı Gürhan DÖLEK getirildi. Bu olay Silifke Belediyespor taraftarını çok memnun etti. Çünkü Gürhan Başkan, spor ile iç içe olan bir insandı. Futbol takımının başkanı olmadan önce de Silifke İdman Yurdu voleybol takımının başkanlığını da yapmaktaydı ve buradaki başarısı herkesin takdirini toplamıştı. Gürhan DÖLEK yönetimini, kendisi gibi futbolu seven, sporu seven insanlardan oluşturdu. Transfer döneminde de kısıtlı bütçeye rağmen güzel bir takım kurdu. Daha sonra takımın başına deneyimli teknik direktör Muzaffer Tozlu’yu getirdi. Kadroyu çoğunlukla Silifke’nin gençlerinden ve deneyimli futbolcularından oluşturdu.

Belki de Gürhan Dölek’in en büyük icraatlerinden birisi de kullanılmayan tesisin aktif hale getirilmesini sağlamasıydı; bu konuda kendisinin birçok fedakarlıklar yaptığını herkes biliyordu. Tesislerde takım lige hazırlandı ve bu yükün altından kalkmayı bildiler. Sezon sonu açık ara şampiyonluk geldi. Tabi bu başarıda en büyük katkılardan bir tanesi de kesinlikle Silifke Belediyespor taraftarlarıydı. Her maçta, şartlar ne olursa olsun takımlarını asla yalnız bırakmadılar. İç saha maçlarında önceki sezonlarda olduğu gibi stadyumu tıklım tıklım doldurdular.

Bölgesel Amatör Lig’de, bu sezon Silifke Belediyespor’un neler yapacağı merak konusu. Benim şahsi görüşüm, yeterli maddi imkanlar sağlanırsa 3. Lig için en iddialı takımlardan biri olacağı. Kendilerine başarılar diliyoruz.

 

 

Tolga DEMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir