Facebook, Fotoğraf ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarılabiliyor!

 Facebook, İnsanların fotoğraflarını ve videolarını Google Fotoğraflar’a aktarmasını sağlayacak, veri Aktarım Projesi kapsamında yeni bir aracı geçtiğimiz yılın aralık ayında test etmeye başlamıştı. Bu hafta Kanada ve ABD’deki kullanıcılara sunuldu. 

Aracı bütün dünyada yayınlayacağını açıklayan Facebook, Mart ayı itibarıyla, Latin Amerika ve Asya ülkesinden başlayarak tüm dünyaya yayınlamaya başladı. Facebook, birkaç ay içerisinde bütün ülkelerde Facebook’un bu özelliğinin kullanılabileceğini söyledi.

Yayınlanmaya devam edilen araçla kullanıcılar, fotoğraf ve videolarını doğrudan Google Fotoğraflar’a aktarabiliyorlar.Üstelik bu uygulama sadece Google’a veri aktarmakla sınırlı olmayacak. Facebook, kullanıcılarının Veri Aktarım Programı’nda bulunan diğer şirketlerin hizmetlerine de verilerini aktarabileceklerini açıkladı.

Veri Aktarım Projesi, insanların verilerini çeşitli çevrimiçi hizmetler arasında kolay taşımasına yardımcı olmak için 2018 yılında başlatıldı. Apple, Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devleri projede yer alan dev isimlerden. Girişimin hala ilk aşamalarında olunmasına rağmen çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir