E-Tablolar’da Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

Ünlü teknoloji devlerinden Google, ofis uygulamaları hususunda da pek çok hizmet sunuyor. Bu hususta özellikle Microsoft Office uygulamalarının alternatifi olarak kullanılabilecek Google Dökümanlar , E- Tablolar gibi uygulamalar bulunuyor.
Bu özellik sayesinde farklı bir Google hizmetini, doğrudan E-Tablolar’ın içinden kullanabileceksiniz.

Google’ın en çok kullanılan hizmetlerinden bir tanesi de Çeviri.

Onlarca farklı dilde hizmet veren Google Çeviri,  yabancı dillerle ilgilenen milyonlarca tüketicinin  yardımcısı durumunda.

Google E-Tablolar‘da Google Çeviri’yi kullanmanızı sağlıyor. 

Bunun için uygulamanız gereken birkaç adım bulunuyor.

İlk olarak Google E-Tablolar’ı açınız ve çeviri fonksiyonunu çalıştırabilmek için çevirmek istediğiniz kelimeleri alt alta sıralayınız ve sonrasında çeviri yapmak istediğiniz hücreye geçip GOOGLETRANSLATE( -çeviri yapılacak hücre- ; “kaynak dil” ; “çeviri yapılacak dil”) kodunu uygulayınız.

Parantezde belirttiğimiz kaynak dil ve çeviri yapılacak dilleri de kendinize göre doldurmanız gerektiğini de belirtelim.

Tüm kelimeleri otomatik çevirme

Kullanmış olduğunuz kodu diğer hücrelerde de çalıştırabilmek için de çeviriyi yaptığınız hücrenin sağ alt köşesinde bulunan mavi renkli noktaya basın ve çeviri yapılacak hücreler boyunca sürükleyin ve sürükleme işleminizin ardından tüm kelimeleriniz otomatik olarak çevrilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir