ÇAĞIMIZIN YOL GÖSTERİCİSİ: “YAZILIM”

 

Bugünlerde siyasetçilerin ağzına dolanmış! Bir yazılımcı yetiştirme sevdası var. Çok güzel bir gelişme fakat aklımda şu soru var:

Bunca sene Avrupa,Çin ve Amerika bas bas yazılım çağındayız ve ayak  uydurmamız gerekiyor diye bagırırken,bizler kulaklarımızı neden kapattık onlara ?

İnanın ki çok üzülüyorum. Diger devletler kas gücü gerektirmeden yapılan bu işten milyarlarca dolar para kazanırken biz niye bu konuda geri kalmışız.

Türkiye şartlarında da olsa yazılım geliştirip satılan şirketimizi de ayriyeten tebrik ediyorum buradan. Mobil oyun şirketimiz Peak..

Games 1.8 milyar dolara Amerikan şirketine satıldı geçenlerde.

Yani ne olurdu da böyle onlarca şirketlerimiz olsaydı !! Dünya’da yazılımcı geliştiren ve yazılımda lider konumunda olan bir ülke haline gelseydik.

Bakın etrafınıza artık kim markete gidiyor, kim alışverişe çıkıyor,kim mağaza mağaza dolaşıp kıyafet bakıyor ? Hiçkimse…

Artık yazılım cağındayız ve bu işlerimizi telefondan halledebiliyoruz. Hem bir o  kadar uygun ve bir o kadar daha çok çeşit olabilecek bir şekilde.

Özellikle genç kardeşlerime sesleniyorum: yazılım ögrenin.

Aile büyüklerime sesleniyorum : “Çocuklarınıza yazılımı sevdirip,bu konu hakkında bilgi sahibi olmasına imkan sağlayın.”

Yazılımla kalın,sağlıcakla kalın…

Zübeyir Önen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir