Burçların Renkleri ve Sevdiği Kokular

Her burcun temsil ettiği gezegene göre sembolik renkleri ve kokuları vardır. Her rengin bir anlamı vardır ve renkler insan psikolojisi ile doğrudan ilişkilidir. Bu etki astrolojiye de yansır.

BURÇLARIN TEMSİL ETTİĞİ RENKLER VE KOKULAR!

KOÇ 

Rengi; Kırmızı. Kokusu; karanfil, lavanta

Gezegeni mars olan koç burcunun favori rengi Kırmızıdır. Siyah renginden de hoşlanan koçlar, kızıl gezegen marsın rengine karşı ayrı bir ilgisi vardır. Koku olarak da karanfil ve lavantayla birlikte baharatlı kokular da ilgilerini çeker.

BOĞA 

Rengi; Turuncu. Kokusu; Gül

Venüs gezegenine sahip olan boğa burçları yeşilimsi renklere ve açık pembe renkli  nesnelere bakmaktan huzur duyarlar. Fakat  turuncudan ve turuncu kırmızı renk tonlarının  karışımından oluşan renklerden de  hoşlanırlar. Boğa burcundan olanların  ruhunu  gül kokusu rahatlatır ve ilgisini çeker.

İKİZLER 

Rengi; Sarı, turuncu. Kokusu; Fulya

İkizler burcu insanı Turuncu ve sarıyı sever. Fakat gri, gümüş renginden de hoşlanırlar. Fulya ve Mimoza sevdiği kokular arasındadır.

YENGEÇ

Rengi; Gümüş. Kokusu; Leylak

Yengeç  burcu  mensupları  gümüşümsü renkleri severler. Beyaz ve açık  duman renklerinden de hoşlanırlar. Sümbül ve leylak kokusu onlara huzur verir.

ASLAN 

Rengi; Sarı, Turuncu.  Kokusu; Kır çiçekleri, Lavanta

Aslan burcu güneşin renklerini sever. Sarı, turuncu favorileridir. Ayrıca parlak ve gösterişli olan diğer renklerden de hoşlanırlar. Kır çiçeklerini ve lavanta kokularını severler. Misk çiçeğini ve  bu çiçeğin kokusundan  mutlu olurlar.

BAŞAK 

Rengi; Yeşil.  Kokusu; Limon, turunç

Başak burcuna sahip olanlar, toprak  rengi  tonlarını ve yeşilin tonlarını severler. Kır çiçeklerini ve  kır çiçeklerinin kokusunu severler. Turunç, Limon ve portakal kokusundan da hoşlanırlar.

TERAZİ

Rengi; pembe, mavi.   Kokusu; Yasemin, Gül

Terazi burcu için ideal renkler pembe, gül rengi ve gök mavisidir. Gül kokusuyla sukünet bulan terazi burcu yasemin ve ful çiçeklerinin kokularından da hoşlanır.

AKREP

Rengi; Lacivert.  Kokusu; Sümbül, Manolya

Akrep burçlarının favori renkleri siyah, lacivert, koyu kırmızı, bordo ve mordur. Karanfil ve Lavanta çiçeklerinin kokularından hoşlanırlar.

YAY 

Rengi; Mavi, lila.  Kokusu; Zambak, Karanfil.

Yay burçları için lila, Mavi ve mor renkleri favoridir. Karanfilin kokusunu seven yay burçları zambak ve yasemin kokularını da severler.

OĞLAK 

Rengi;Siyah, kahverengi.  Kokusu; Fulya

Oğlak burcu insanı daha çok siyah ve koyu kahverengi gibi ciddi renkleri tercih eder. Ayrıca gri, mor, koyu mavi, yeşilin tonları tercih ettiği renkler arasındadır. Kır çiçeklerini, çam kokularını ve kamelya çiçeğini severler.

KOVA 

Rengi; Mavi.  Kokusu; Menekşe

Elektrik mavisi bu burçta doğanların en temel rengidir. Ayrıca menekşe tonlarını, maviyi ve metalik renkleri de tercih ederler. Nergis, Menekşe, Zambak ve Orkide kokularını severler.

BALIK 

Rengi; Beyaz, Mavi.  Kokusu; Hanımeli

Balık burçları beyazı, deniz yeşilini, buğulu maviyi ve koyu griyi tercih eder. Bu burcun  insanları Hanımeli, Gül ve karanfil kokusunu  severler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir