Boni’den Covid-19 Sosyal Mesafe Takip Çözümü

Boni’den Covid-19 Sosyal Mesafe Takip Çözümü

Boni’den Covid-19 sosyal mesafe takip çözümü. Ana hedefi toplumumuzda sosyal sorumluluk ve teknolojik ilerlemeye dayanan Boni Global, koronavirüs salgınının ülkemizde ilk görüldüğü andan itibaren çalışmalara başladı. Uygulamalar geliştirerek insanlara yardımcı olmayı hedefleyen firma yeni çözümünü duyurdu. Boni’nin duyurduğu söz konusu yeni çözüm özellikle fabrika, hastane, inşaat alanları, ofisler, AVM, havalimanı ve kampüs gibi yüksek risk oluşturabilecek yerleri kapsıyor.

boni

Boni Global daha öncesinde AVM’ler için geliştirdiği Smart Steps çözümü ile gündeme gelmişti. Bugün ise Çin’in Wuhan eyaletinde başlayarak pandemi haline gelen koronavirüs için duyurduğu çözüm dikkat çekti. Firma, yayınladığı Covid-19 çözümü ile güvenli alanları tanımlamayı hedefliyor. Daha çok firmaların kullanımı için geliştirilen çözümün büyük oranda başarı sağlaması düşünülüyor. Geliştirilen çözüm ile iki kişi fazla yakınlaşırsa veya çok kalabalık bir alana girilirse mobil uygulama aracılığı ile bir uyarı bildirimi veriliyor. Boni’nin Covid-19 çözümü giyilebilir cihazlar veya cep telefonu uygulamalarını kullanarak Bluetooth ile anonim benzersiz kimlik alışverişinde bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre çözüm temelinde kullanıcıların insanlar arasındaki sosyal mesafeyi ölçmelerine ve etkileşim sayısına göre bir puan oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.boni global

Ayrıca duyurulan çözüm sosyal mesafe puanı, güvenli bölge uyarısı, ziyaretçi iletişim takibi, sosyal mesafe uyarısı, güvenlik uyarı düğmesi, güvenli navigasyon, tesis temizliği ve bakımının gerçek zamanlı olarak izlenmesi, analitik ve raporlama gibi özellikler sunuyor. Yeni çözüm yayınlayan firma, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile işbirliği yaptı.

Ayrıca Zoom Rakibi Messenger Rooms Kullanıma Sunuldu adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir