Başkan Yılmaz;”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”!!

Başkan Yılmaz, Demirtaş Mahalle Muhtarı Abdulselam Aksu’nun, babalarını kaybetmiş 8 çocuğun yaşam mücadelesi verdiği aile ile ilgili sosyal medyadaki çağrısına duyarsız kalmadı.

Maddi sorunlar yaşayan ailenin sıkıntılarını dile getiren Muhtar Aksu, ailenin yanında olunması adına destek istemişti. Koronavirüsle mücadele edilen bu zor dönemde ailenin sağlıksız ve yetersiz koşullarda yaşadığını öğrenen Başkan Yılmaz aileye sahip çıktı.

Demirtaş Mahallesi’nde yaşayan ve henüz 20 gündür babalarını kaybetmiş, en büyüğü 14 yaşında 8 çocuklu ailenin oturduğu eve giden belediye görevlileri, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Sağlıksız ve kötü koşullarda yaşayan çocukların yere serilen iki minder üzerinde hayatlarını sürdürmesi ise yürekleri burktu.

“BU ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da; “İhtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmak ve imkanlarımız dahilinde kendilerine yardımcı olmak en büyük görevimizdir” dedi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz; “Demirtaş Mahalle Muhtarımız Sayın Abdulselam Aksu’nun ailenin mağduriyeti ile ilgili sosyal medyadaki çağrısına kulak verdik. Ertesi sabah ilk işimiz o ailemizi ziyaret etmek oldu. Ailenin kötü koşullarda yaşam mücadelesi verdiği ev yüreğimizi burktu. Özellikle Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde ailemizin bu şartlarda yaşamasına gönlümüz razı gelmedi. Belediye işi vicdan işi. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmayla atlatacağımıza inancım tam” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir