Atsız Afşın YILMAZ kimdir

 

31.Mart.2019 Mahalli İdareler Seçimi ile Toroslar Belediye Başkanı seçilen Atsız Afşın Yılmaz, 1975 Mersin doğumlu olup, baba tarafından Mersin Toroslar İlçesi Musalılı ve anne tarafından da Mersin Toroslar İlçesi Arslanköylüdür.

Mersin Atatürk İlkokulu Ve İçel Anadolu Lisesi’nde temel eğitimini tamamladıktan sonra, Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olarak memleketine dönmüştür. 2000 yılında Mersin Barosu nezdinde stajını tamamlayarak avukatlık hayatına başlamıştır. Ardından Uluslararası Ticaret ve Finans üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

2001-2016 yılları Arasında Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde ve uluslararası kurumsal şirketlerde avukat, hukuk müşaviri ve icra kurulu üyesi olarak çalışmıştır. ICC Paris’te Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Tahkim eğitimi almıştır. Birçok ülkeye giderek, uluslararası davalarda, çalıştığı şirketleri temsil etmiş ve proje yöneticiliği yapmıştır. 2017 yılında MHP Mersin İl Başkanlığı yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Atsız Afşın Yılmaz, Evli ve iki çocuk babasıdır.

BAŞKANDAN MESAJ VAR ;

300 bin vatandaşımızın yaşadığı ve Mersin’in yüzölçümü en büyük olan merkez ilçesi Toroslar, konumu ve sahip olduğu özellikleriyle Mersin’in nefes aldığı bölgesidir. Ekonomi, sanayi, turizm ve tarımla ilgili potansiyeli çok yüksek olan ilçemiz, gelişime de çok açık olduğu için ‘gelecek vizyonumuzu’ üreten, gelişen ve refah düzeyi yüksek bir kent oluşturmak üzere hazırladık.
Geleceğin Toroslar’ında üretim ve istihdam sahaları kurarak, ‘kendisine yeten’ bir kent inşa etmek istiyoruz. Birçok alanda projemiz ve altyapımız hazır. Halkımızın ihtiyaç duyduğu her hizmetin bizde bir karşılığı olacak.
Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, belediye hizmetlerinin, ilçenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir Toroslar oluşturmak hedefiyle,  üreten, gelişen ve refah düzeyi yüksek bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına kadın-erkek herkesin taleplerine imkanlarımız dahilinde cevap verebilmek adına rutin belediyecilik hizmetleri dışında; eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda yürüteceğimiz çalışmalara hız verdik.
Söz konusu Toroslar’a hizmet olduğunda var gücümüzle üreteceğiz.
Hedeflerimiz net, rotamız geleceğin Toroslar’ını hep birlikte inşa etmek.

                                                                            Atsız Afşın YILMAZ

                                                                               Toroslar Belediye Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir