Akıllı Tarım Atölyeleri Projesi, Orta Öğretim Öğrencilerine Tarımı Sevdirecek

OKUL BAHÇESİNDE ORGANİK SEBZE VE MEYVE ÜRETİYORLAR ÖĞRENCİLER KENDİ YETİŞTİRDİKLERİ MEYVELERİ İLK KEZ DALINDAN KOPARARAK YEMENİN KEYFİNİ YAŞADI

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından hayata geçirilecek Akıllı Tarım Atölyeleri Projesi, orta öğretim öğrencilerine hem tarımı sevdirecek hem de tarım odaklı olarak teknoloji geliştirme fırsatı sunacak.

Tarım Kredi’nin teknoloji şirketi Tarnet tarafından yürütülecek projeyle belirlenen okullarda tarım odaklı teknoloji ve girişimcilik eğitimi verilecek.

İlk olarak dijital platformda belirlenen teorik eğitimleri alacak öğrenciler, daha sonra bir eğitim öğretim döneminde 24 atölyeyi tamamlayacak.

OKUL BİTTİ TARIM BİTMEDİ - Çiftçinin Yanında Olan Site! | Tarım ...

Atölyeler problem çözme, liderlik, sosyal girişimcilik, yenilikçi düşünce, inovasyon, etik, enerji ve yaşam, temel ekoloji ve tarım, gıda, temel elektronik ve elektronik, kodlama, robotik, tasarım ve üretim, iş modeli geliştirme gibi alanlarda olacak.

Okulun yapı ve talebine göre okul içerisinde veya dışında bir Akıllı Tarım Atölyeleri Laboratuvarı da kurulabilecek.

Bu atölyeler bir tarım merkezinde işlenecek ve öğrencilerden bir ürün çıkarması beklenecek.

Atölyeleri başarıyla bitiren öğrenciler sertifikalarını aldıktan sonra okullarında Akıllı Tarım Atölyeleri kulüplerini kurabilecek, eğitime yeni başlayan öğrencilere mentörlük yapabilecekler.

Projenin ikinci aşamasında 7 bölgede bölgesel eğitim merkezleri kurmayı planladıklarını ve buralarda eğiticilerin eğitimlerinin gerçekleştirileceğini bildiren Poyraz, projedeki gençlerin desteğiyle üretilen ürünleri de Tarım Kredi’nin marketlerinde satışa sunmayı da planladıklarını

sözlerine ekledi.

Kaynak:AA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir