ELBET BİR GÜN DEĞİL HER GÜN KULLANABİLECEĞİNİZ WEB SİTELER

ELBET BİR GÜN DEGİL HER GÜN KULLANABİLECEGİNİZ WEBSİTELER

1)  Bazen bazı sitelere gireriz ama o sitenin içeriklerine kaydolarak ulaşabiliriz ya hani o ara bu site yardımımıza koşuyor. Bizlere 10 dakika aktif olacak mail kuruyor ve gerekli aktivasyon kodlarını almamızı sağlayıp ortadan yok oluyor.

https://10minutemail.com/

2- Bu site benim en çok sevdiğim sitelerin başında geliyor. Özellikle Photoshop kullananların işini rahatlatıyor. Örneğin bi fotoğraf çekindiniz ve baya güzel/yakışıklı çıktınız ama arka planınız kötü, arka planı kesip sizin görüntünüzü otomatik olarak png dosya türünden sizlere sunuyor.

https://www.remove.bg/

3-Yukarıda bahsettiğim sitenin bir de video için olanı var. YouTube video çekenler, videosunun arkasına başka manzaralar koymak isteyen kişilere çok güzel imkan sunuyorlar.

https://www.unscreen.com/

4- Yılda bir iki kez de olsa fotoğrafçılara bir işimiz düşmüştür. Lakin fahiş fiyatlar hep canımız sıkmıştır. Bu site bize kendi çektiğimiz fotoğrafımızı biyometrik fotoğraf özelliklerine getirip büyük masraftan kaçınmamızı sağlıyor.

https://www.idphoto4you.com/

5-  Çok fazla YouTube dan video indiren biri olarak bu siteyi ben bayadır kullanıyorum. Reklamlara uğramadan direk mp4, mp3 formatın da indiriyorum.

https://loader.to/

6-PDF hayatımızrn vazgeçilmez bir parçası oldu artık. Dosyalarımızı pdf formatına döndürüp gönderiyoruz artık her yere. PDF düzenleme olarak bu site mükemmel. PDF boyu küçültmeden tutun, düzünleme, farklı bir dosya boyutuna çevirme işlerini buradan çokça rahat halledebiliyoruz.

https://www.ilovepdf.com/

7- Bazı durumlar da aboneliklerimizi iptal etmek için şirketler yolumuza taş koyup belgelerimiz faxlamamızı isterler.Hangi devirde kaldık yeter artık diyorsanız buyurun bu site işinize yarayacaktır. Siz dosyayı yükleyin onlar faxlasın. Çok faydalı ve masraftan kurtarıcı bir hizmet.

https://www.hellofax.com/

8- Geçen yazılarımda kod yazmanın ne kadar önemli oldugunu dile getirmiştim. Kod yazmaya yeni başlayanlar için sıfırdan kod eğitimi veren bir site kendileri. Dijital çağa ayak uydurma vaktidir bu zaman.

https://www.freecodecamp.org/

9- Yolculuk yapmayı seven kişilere çok güzel bir hizmet sunmakta bu sitemizde. Bulunduğumuz şehirden gitmek istediğimiz şehiri yazıyorsunuz. Size yol boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz yerleri gösteriyor.

https://roadtrippers.com/

10-Dosya dönüştürme hakkında bir efsane bu site. İstediğiniz formatı istediğiniz formata çevirebiliyorsunuz. MP4 ü doc türüne çevirir mi diye sormayın sakın 🙂

https://www.zamzar.com/

ELBET DEVAMI GELECEKTİR…

ZÜBEYİR ÖNEN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir