Bugün Hayata Neşe Katan Bebeklerin Günü:”2 Mayıs Dünya Bebek Günü” Kutlu Olsunn

2 Mayıs Dünya Bebek Günü olarak kutlanıyor.

Bebek Günü, her sene 2 Mayıs günü kutlanıyor. Kim bebekleri sevmez ki zaten? Hepimiz bir bebek olma aşamasını geçtik yani şu an bir çocuk ya da yetişkin de olsak bir zamanlar hepimizin hayatı bir bebek olarak başlar. Küçük küçük parmaklar, sevimli uykulu büyük gözler, oynayan başlar, yumuşak tombul yanaklar, pembemsi dudaklar ile her bebek hayranlık duymayı hak ediyor.

Bebekler hayata neşe katar ve bu mutluluk verir. Sorununuz küçük veya büyük olsun farketmez, sadece bir bebeğin yüzüne bakarak tüm bu stresli düşünceleri ve telaşlı durumları bir saniyede unutursunuz. Bebekler, insanın yaşamını değiştiren bir hediyesidir. Bu sevimli minik armağanları ve getirdikleri neşeyi kutlamak için, Bebek Günü oluşturuldu ve kutlanmaya başlandı.

Bebek sahibi olmak hayat değiştiricidir. Size her gün niçin uyandığınıza dair başka bir bakış açısı sunar.

Yapılan çalışmalar anne-babalarından yeterince sevgi gören çocukların, özgüveni yüksek bireyler olduklarını gösteriyor. O halde bebeklerin her can sıkıntısına; acıktı galiba diye bakmak yerine oyun ve sevgi ihtiyacı olarak da bakmak gerekiyor. Bebeğinize sımsıkı sarılın, sevgi sözcüklerine ve öpücüklere boğun onu.

Bebek Gününün tarihi ve kökeni hakkında hiç bir bilgi yoktur. Ancak, bu özel günü ilk kutlamaya başlayan kişi muhtemelen bebekleri çok seven biri olabilir.

Bebek olma süreci teknik olarak yenidoğan ile 2 yaşına kadar geçen süredir. İki yaştan sonra artık çocuk olarak adlandırılmaktadır. Kimi tanımlara göre yürüme dönemine kadar bebek kelimesi kullanılmaktadır. Yeni doğmuş bir bebek anne ve babasına tamamen muhtaçtır. Onların bakımları ile yaşamını sürdürebilir.

Yeni bebeğiniz varsa

Yeni bir bebeğiniz olduğunda kafanız çok karışık olsa da size bazı tavsiyelerimiz olacaktır. Bebeklerin bir kullanma klavuzu olmuyor. Herşeyi sizler araştırıp deneyip buluyorsunuz. Özellikle ilk zamanlar çok can sıkıcı olabiliyor. Size yeni bebeğiniz olduğunda işinize yarayacak birkaç tavsiye

 • Bol bol emzirin
 • İlk aylarda kilo, boy ve baş çevresini düzenli olarak kontrol edin
 • Oda ısısını çok yükseltmeyin
 • Bebeğinizin cildini gözlemleyin
 • Bebeğiniz sizi görüyor ve duyuyor
 • Sevginizi gösterin, onunla bol bol konuşun, onu sevin ve öpün
 • Doyup doymadığını tuvaletinden anlayabilirsiniz
 • Yüzünün haricinde vücudunu silmeyin
 • Kafatasındaki şekil bozukluğuna aldanmayın
 • Nasıl Kutlanır
 • Eğer bebeğiniz varsa onunla oyunlar oynayabilir, ona şarkı söyleyip dans edebilirsiniz.

Nasıl Kutlanır?

Eğer bebeğiniz varsa onunla oyunlar oynayabilir, ona şarkı söyleyip dans edebilirsiniz.

Evde bebekleri olmayanlar, bebekleri olan akrabalarınız veya arkadaşınızı ziyaret edebilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir